زندگینامه جول اوستین 1

زندگینامه جول اوستین

نام به فارسی

جول اوستین

تاریخ تولد

5 مارس 1936

محل زندگی

آمریکا

شغل

کشیش ، نویسنده

نام به انگلیسی

Joel Osteen

تاریخ مرگ

نامشخص

همسر

ویکتوریا اوستین

ثروت

نامشخص

جول اوستین کیست ؟

جول اوستین – Joel Osteen ( جول اسکات اوستین – Joel Scott Osteen ) متولد 5 مارس 1936 می باشد . اون یک مبلغ تلوزیونی و رادیویی دین مسیحی مستقر در هوستن تگزاس می باشد .

بیش از 7 میلیون نفر هر هفته و بیش از 20 میلیون نفر بیننده در سراسر دنیا سمینار های تصویری او را تماشا می کنند .

جول اوستین نویسنده 7 کتاب است که در لیست پر فروش ترین کتاب های مجله نیویورک تایمز قرار گرفته اند .

سمینار های جول اوستین فقط درباره افزایش سطح رفاه در زندگی که شامل سلامت ، موفقیت ، شادابی و روابط خوب می باشد می شود و او از ذکر گناهان ، مسائل سیاسی و حتی مسائل مالی پرهیذ می کند .

این درست است که او به صورت مستقیم به قانون جذب و اصول موفقیت اشاره ای نمیکند اما پایه های آن را در صحبت های او می توان مشاهده کرد .

جول اوستین

جول اوستین

زندگی خانوادگی جول اوستین

جول اوستین در هوستن ، تگزاس متولد شد و یکی از شش فرزند جان اوستین و دولورس پیلگریم می باشد . پدرش کشیش سابق باپتیست جنوبی ، کلیسای لیکوود را تاسیس کرد که پشت یک غذا فروشی قدیمی بود و در حال حاضر جول اوستین کشیش اعضم آن است .

کودکی جول اوستین

کودکی جول اوستین

جول اوستین در دبیرستان عمومی با نام Humble در شهر تگزاس تحصیل کرد و در سال 1981 فارغ التحصیل شد . و سپس در دانشگاه اولال رابرتز در تالسا – اوکلاهما ، در موضوع رادیو و تلوزیون به تحصیل پرداخت اما تحصیلاتش نا تمام ماند .

مطلب مشابه :
زندگینامه رابرت کیوساکی

در سال 1982 او به هوستن بازگشت و برنامه تلوزیونی لیکوود را تاسیس کرد که در آن شبکه او خطبه های تلوزیونی پدرش را به مدت 17 سال تا ژانویه 1999 پخش میکرد تا زمانی که پدر او به صورت غیر منتظره ای بر اثر سکته قلبی درگذشت .

پدر جول اوستین

پدر جول اوستین

شغل جول اوستین

پدر جول اوستین سالها از او خواست تا او نیز سخنرانی های تلوزیونی خود را برگذار کند اما او قبول نمیکرد . در نهایت به پیشنهاد پدرش او در تاریخ 17 ژانویه 1999 او اولین خطبه خود را در تلوزیون پخش کرد و 6 روز بعد پدر او فوت شد .

او پس از آن به صورت مداوم خطبه ها را خود انجام میداد و در تاریخ 3 اوکتبر 1999 به عنوان کشیش اعظم کلیسای لیکوود منسوب شد . از آن به بعد پیروان کلیسای لوکیدو از 5000 نفر به 43000 نفر افزایش یافت .

در سال 2003 کلیسای لیکوود یک سالن ورزشی بزرگ که برای یک تیم بسکتبال قدیمی آمریکایی ساخته شده بود را به به دست آورد . هزینه نوسازی خانه 105 میلیون دلار بود . بازسازی و تکیمل شدن آن بیش از 15 ماه طول کشید و این بازسازی شامل افزایش 5 قسمت برای افزایش ظرفیت بود . در سال 2005 این کلیسا با 56000 عضو شروع به کار کرد .

از جمله اعضا فرماندار آن زمان تگزاس و جمع دیگه ای از سران بودند . ( محلی که در سمینار ها مشاهده می کنید همین جاست )

فضای داخلی کلیسای لیکوود

فضای داخلی کلیسای لیکوود

خدمات کلیسای لیکوود در بیش از 100 کشور گسترده شد و در سال 2006 جول اوستین توسط باربارا والترز به عنوان یکی از 10 شخصیت جذاب معرفی شد . همچنین جان مک کین ( نامزد ریاست جمهوری آمریکا ) جول اوستین را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه اش توصیف کرد .

مطلب مشابه :
زندگینامه آنتونی رابینز

خانواده اوستین در سال 2010 در صبحانه ای که به میزبانی باراک اوباما در کاخ سفید برگذار شد نیز حضور یافتند .

سبک موعظه جول اوستین

او برای آماده سازی خطبه ابتدا آن را چند بار ضبط کرده و بعد به صدای خود گوش میکند تا در نهایت بهترین کلمات و مسیر را انتخاب کرده و حفظ کند .

او می گوید بیشتر دوست دارد در مورد انتقال اطلاعات و برکات خدا صحبت کند و صحبتی از گناهان نکند . همچنین او تلاش میکند تا اصول کتاب مقدس را به شیوه ای ساده آموزش دهد و بر قدرت عشق و نگرش مثبت تاکید کند .

کتاب های جول اوستین

اولین کتاب جول اوستین ” بهترین زندگی شما در حال حاضر ” ( Your Best Life Now ) که با موضوع ” 7 مرحله برای زندگی با توان بالقوه شما ” نوشته شده است در اکتبر 2004 متشر شده و به رتبه 1 فهرست  پر فروشترین در نیویورک تایمز رسید .

جول اوستین Your Best Life Now

جول اوستین Your Best Life Now

 

او دومین کتاب خود را با عنوان ” بهتر از خودت شو ” ( Become a Better You ) با موضوع ” 7 کلید ارتقاع زندگی ” در اکتبر 2007 منتشر کرد . این کتاب نیز در فهرست پرفروشترین کتاب ها در فهرست نیویورک تایمز قرار گرفت و اولین چاپ آن 4 میلیون نسخه بود . او می گوید که این کتاب بیشتر در مورد روابط هست و به جایگاه فعلی در زندگی کاری ندارد .

جول اوستین Become a Better You

جول اوستین Become a Better You

به جز دو کتاب بالا که پر فروشترین و بهترین کتاب های او هستند کتاب های دیگری نیز نوشته است که لیست کامل آن به شرح زیر می باشد :

مطلب مشابه :
زندگینامه لوییز هی
[tie_list type=”starlist”]
  • Think Better, Live Better
  • Wake Up to Hope
  • The Power of I Am
  • I Declare
  • Lead Vertically
  • You can You will
  • I Hope You Dance

[/tie_list]

زندگی شخصی جول اوستین

جول اوستین با معاون کلیسای لیکوود به نام ویکتوریا اوستین ( Victoria Osteen ) در تاریخ 4 آپریل 1987 ازدواج کرده است ( فامیل از روی اسم جول برداشته شده ) حاصل این ازدواج یک دختر و پسر به نام های جاناتان و الکساندرا هستند .

جول اوستین و همسرش ویکتوریا اوستین

جول اوستین و همسرش ویکتوریا اوستین

خواهر و برادر بزرگتر او پاول ، لیزا و تامارا و خواهد کوچکتر او آپرین در وزارت مشغول کار هستند . برادر ناتنی او جاستین کار های مسیحیت را انجام میدهد و در نیویورک مستقر است .

ارزش خالص دارایی های جول اوستین در سال 2017 بین 40 تا 60 میلیون دلار گزارش شده است . او با خانواده اش در یک مجتمع با مساحت 17000 متر مربع زندگی میکنن که ارزش آن 10.5 میلیون دلار و در کنار رودخانه اواکس ( Oaks ) می باشد .

او ذکر میکند که او هیچ حقوقی از کلیسا دریافت نمیکند و کل دارایی و درامد او از فروش کتابهایش می باشد .

دیدگاهای سیاسی و اجتماعی جول اوستین

جول اوستین به طور کلی از بحث در مورد مسائل دارای حاشیه مانند ازدواج همجنسگرا ها ، سقط جنین و سیاست دوری میکند . با این حال اون در چند مکالمه ذکر کرده که با ازدواج همجنسگرا ها مخالف است اما انسان ممکن است خطا کند و میتوانید این روند را اصلاح کرده و به مسیر صحیح بازگردد .

او در سال 2011 در مصاحبه ای حمایت خود را از رژیم اشغالگر اسرائیل اعلام کرده است .

مطالب مشابه

فهرست
لطفا در خانه بمانید !! کد تخفیف 20% : StayHome
کد تخفیف 50 درصد : EYD99