زندگینامه دارن هاردی

دارن هاردی

نام به فارسی دارن هاردی
نام به انگلیسی Darren Hardy
تاریخ تولد 1 فوریه 1971
تاریخ فوت نامشخص
محل زندگی کالیفرینا آمریکا
همسر جورجیا هاردی
شغل نویسنده ، سخنران
ثروت نامشخص

دارن هاردی کیست ؟

دارن هاردی ( Darren Hardy ) نویسنده، سخنران انگیزشی، مشاور و ناشر اهل آمریکا است. وی قبلا در مجله ی SUCCESS فعالیت می کرد. آثار و آوازه ی او جهانی است و فقط به کشور آمریکا محدود نمی شود. آثار او تا به حال برای بسیاری از مردم جهان راهگشا و الهام بخش بوده است. از میان این آثار می توان به کتاب مشهور اثر مرکب و قطار کارآفرینی اشاره کرد. علاوه بر این او به عنوان نویسنده ی مجله ی مشهور نیویورک تایمز فعالیت داشته است.

دوران کودکی و نوجوانی دارن هاردی

دارن هاردی این نویسنده و کارآفرین مشهور، در 1 فوریه سال 1971 در آمریکا چشم به جهان گشود و در حال حاضر در کالیفرینا سکونت دارد. زندگی از همان اول روی ناخوش خود را به هاردی نشان داد وقتی تنها یک سال داشت شاهد جدایی پدر و مادرش بود. تلخ تر از آن هم طرد شدن از جانب مادرش بود، به همین خاطر هاردی نزد پدر خود رشد کرد و بزرگ شد.

با این حال هیچگاه از زندگی خود خجالت نمی کشید و به راحتی زندگی خود را به دیگران شرح می داد. او قصد داشت تا با این کار به مردم نشان دهد که افراد فقیر و شکست خورده هم می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و پر غرور و افتخار زندگی کنند. هاردی تنها یک ترم در دانشگاه حضور پیدا کرد. پدر دارن یک مربی ورزش بود و همیشه وظایفی را به او محول می کرد.

پدر او فردی به شدت منضبط بود و به همین خاطر دارن نیز که از پدر خود الگوبرداری کرده بود و به شیوه ی او زندگی می کرد. دارن یاد گرفته بود که می تواند با انتخابات خود زندگی خود را بسازد. همزمان سعی می کرد تا ذهن خود را روی مسائل مثبت معطوف نماید.

جمله تاثیر گذار که زندگی دارن هاردی را تغییر داد

دارن وقتی 6 ساله بود جمله ای از پدرش شنیده بود و سال ها این جمله را آویزه ی گوش خود کرده بود. روزی که او و خانواده ش برای اسکی کردن به خارج از شهر رفته بودند، هاردی که در اسکی کردن موفق شده و بود یک بار هم زمین نخورده بود، نزد پدرش رفت و با خوشحالی و غرور این موضوع را به پدرش گفت.

در نهایت تعجب، پدرش نه تنها او را تشویق نکرد بلکه به اون گفت که پیشرفتی نداشته است! دارن آن زمان تنها 6 سال داشت و به هیچ وجه توقع شنیدن این حرف را نداشت. او هم دوست داشت مانند هم سن و سالان خود تشویق شود، اما جمله تاثیرگذاری که پدرش به او گفت اساس موفقیت امروز او را پایه گذاری کرد. آن جمله این بود: «اگر خودمان را در معرض فشار نگذاریم و از محدوده ی توانایی خود خارج نشویم نمی توانیم پیشرفتی داشته باشیم.»

مطلب مشابه :
باب پراکتور

شکست نخوردن به معنای پیشرفت کردن نیست، چرا که شکست جزئی از صعود است». دارن هاردی همیشه در تلاش بوده است تا به موفقیت افراد در زندگی کمک کند. هاردی دیدگاه خارق العاده ای به زندگی و پیشرفت داشت. یکی از دلایل موفقیت وی همین دیدگاه بوده است که بسیار صادقانه ولی نیرومند است که می توان این موضوع را در کتاب های او مشاهده نمود.

بیشتر مردم دارن هاردی را به عنوان یک ثروت آفرین می شناسند، چرا که با راهکارهایی که دارد هم خود به ثروت زیادی رسیده و هم مردم راه ثروتمند شدن را پیدا می کنند.

شروع تجارت و کسب موفقیت دارن هاردی

وی در 18 سالگی با راه انداختن کار خود اعلام استقلال کرد. او در همین سنین کم به ثروتی معادل 1 میلیون دلار دست پیدا کرد. او همچنین در سن 20 سالگی خانه ای با شکوه با قیمتی معادل 1 میلیون دلار داشت. تلاش های او در این زمینه باعث شد تا هاردی در سنین جوانی ثروت زیادی به دست بیاورد.

وی بدون این که در زمینه ی خاصی تحصیل کرده باشد این موفقیت را به دست آورد. دارن هاردی در اولین دوره ی کاری خود سه شبکه ی تلویزیونی با موضوع موفقیت را راه اندازه و کنترل کرد.

دارن هاردی

دارن هاردی

هاردی در سن 27 سالگی شرکتی به راه انداخت که برای او درآمدی معادل 50 میلیون دلار به همراه داشت. همین سرمایه راه او را برای فعالیت در زمینه ی مشاوره و سخنرانی هموار کرد. این سخنران ماهر تهیه کننده ی اصلی شبکه TPN بود و همچنین در رأس شبکه TSTN که درباره ی موفقیت بود فعالیت کرده است.

او در این دوره با افراد مشهور و صاحب نامی همچون ایلان ماسک، استیو جابز، هوارد اشولتز، بیل گیتس و مارک زوکربرگ و … که همگی افراد موفقی هستند هم نشین و هم کلام بود. وی به عنوان مشاور در شرکت های متعددی فعالیت داشته است.

راه اندازی مجله موفقیت توسط دارن هاردی

علاوه بر تلویزیون در دفاتر مجله نیز شروع به فعالیت کرد، تا جایی که در سال 2007 به عنوان ناشر در مجله ی Media Success و به عنوان مدیر عامل و ناشر در مجله ی SUCCESS فعالیت کرد. این مجله در نزد مردم آمریکا بسیار محبوب بود. وی تا سال 2015 در مجله SUCCESS فعالیت کرد و در آن سال از این مجله بیرون آمد، چون می خواست به دنبال فرصت های جدید بگردد.

دارن هاردی در مجله SUCCESS

دارن هاردی در مجله SUCCESS

کتاب اثر مرکب دارن هاردی

سال 2010 بهترین سال برای دارن هاردی بود. او مهم ترین کتاب خود، یعنی کتاب اثر مرکب را در سال 2010 به نگارش درآورد که تا به امروز به بیش از 20 زبان ترجمه شده است و حتی در ایران طرفداران زیادی دارد.

این کتاب راه رسیدن به اهداف را به افرادی که به کمک نیاز داشتند نشان می داد و به اصول ساده ی تصمیم گیری های صحیح روزمره متکی بود. این کتاب آنقدر محبوب بود که از دارن هاردی رسما درخواست کردند تا کنفرانسی درباره ی آن ترتیب دهد و خودش شخصا این کتاب را آموزش دهد.

مطلب مشابه :
دانداپانی

هاردی نیز موافقت کرده و کنفرانسی تحت عنوان فراتر از اثر مرکب را برگزار کرد. این کنفرانس آنقدر بازخورد مثبت داشت که می توان کلیپ آن را در همه ی سایت ها مشاهده کرد. درست یک سال بعد یعنی در سال 2011 کتاب دیگری با نام «بهترین سال های زندگی تو» را چاپ کرد. پس از چهار سال نیز کتاب مشهور و محبوب «ترن کارآفرینی» را نوشت.

ثروت دارن هاردی

فعالیت های دارن هاردی تنها به شبکه ها و مجله ها محدود نبود. او در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و … نیز فعالیت داشت تا جایی که کلیپ های او در طول روز بارها و بارها دیده می شد. همین عامل به تنهایی ثروت او را بیشتر کرده بود. طی ارقام و آمار ارزش خالص دارایی این نویسنده ی محبوب چیزی حدود 4.5 میلیون دلار برآورد شده بود.

دارن هاردی برای به دست آوردن ثروت خود منابع زیادی اختیار کرده بود، از جمله آن ها می توان به برگزاری کنفرانس، برنامه های آموزشی، نوشتن کتاب و سخنرانی های انگیزشی اشاره کرد. علاوه بر منابع نام برده، هاردی سایتی برای فروش خدمات خود داشت. البته نباید فقط جنبه ی مادی این محصولات را در نظر گرفت چرا که نکات آموزشی نهفته در این محصولات ارزش بیشتری دارند.

زندگی شخصی دارن هاردی

این سخنران انگیزشی با همسر خود یعنی جورجیا در سال 2001 ازدواج کرد. دارن هاردی در سخنرانی ها و آموزش های خود به مردم جمله ی «نابرده رنج، گنج میسر نمی شود» را بیان می کند. او معتقد است علاوه بر جمله ی پدرش این جمله انگیزه دهنده ی او بوده است. دارن همواره به شادی اهمیت زیادی می داد و همیشه این موضوع را در کتاب ها و کنفرانس های خود بیان می کرد.

دارن هاردی و همسرش

دارن هاردی و همسرش

او معتقد بود شادی می تواند مقدمات پیروزی را بچیند. عبارات و جملاتی که در کتاب های او به چشم می خورد نیز ناخودآگاه حس خوبی در خواننده ایجاد می کند. همین زبردستی او در برانگیختن احساسات مردم باعث شد تا وی در سال 2016 از جانب انجمن ملی سخنرانان به عنوان برترین سخنران سال معرفی بشود.

کتاب های او به اندازه ای تأثیرگذار است که می توان افراد سیاستمدار را نیز در فهرست طرفداران او مشاهده کرد. هاردی از فلسفه ی جالبی پیروی می کند بر اساس این فلسفه، نقاط ضعف ما می تواند به ما قدرت ببخشد. همه ی ما انسان ها نقاط ضعفی داریم و به عقیده ی دارن هاردی می توانیم از آن ها برای قدرت و انگیزه گرفتن استفاده کنیم.

وی در برنامه ی تلویزیونی خود تا به حال میزبان مدیران موفق، کارآفرینان نمونه، ورزشکاران سخت کوش و هنرمندان محبوب بوده است، تا راز موفقیت آن ها را درک کرده و در معرض عموم مردم قرار دهد. جالب است بدانید که دوست صمیمی او آنتونی رابینز و استاد او جیم ران بود.

دارن هاردی 1

کتاب های دارن هاردی

آثار و کتاب های دارن هاردی

 • اثر مرکب
 • دیوانه های پول آفرین
 • بهترین سال های زندگی تو
 • گروه کارآفرینی
 • ترن کارآفرینی
 • سالی که در آن هستیم تکرار نمی شود
 • منحصر به فرد باش
 • هنر خوب زندگی کردن
 • هنر خوب فکر کردن
 • 10 هفته تا کارآفرینی بدون چون و چرا
 • پیام مخفی برای موفق شدن
 • انتخابات سرنوشت ساز
 • کپسول 100 سال خردمندی
 • رهبری در قرن 21
 • چگونه حتما به آرزوهای خود برسید
 • رسیدن به اهداف
 • عقاید یک زندگی موفق
 • بهره وری دیوانه وار 1 و 2 و 3
 • اتصال فروش
 • افزایش فروش
 • پایانی بزرگ
مطلب مشابه :
جول اوستین

 

سمینار و کتاب های دارن هاردی

مطالب مشابه

تیل سوان

تیل سوان

Teal Swan
راندا برن

راندا برن

Rhonda Byrne
زندگینامه لس براون

لس براون

Les Brown

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست