چشم سوم

چشم سوم چیست ؟ ( روش باز کردن و خطرات آن )

چشم سوم چیست ؟

چشم سوم که به آن چاکرا آجنا ( Ajna ) نیز گفته می شود، یک واژه ی جادویی است که بر اساس آیین هندو ششمین چاکرا اصلی در بدن است. چشم سوم در واقع یک ارتباط دهنده میان جسم و فراتر از جسم است. چشم سوم می تواند بین جسم و روح، کالبد و روان و همچنین ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه رابطه‌ی ماورائی ایجاد کند.

چشم سوم را باید با تقویت غده ای در مغز که غده صنوبر یا غده پینه آل نام دارد فعال نمود. این غده به مرور زمان، با مصرف مواد غیر ارگانیک و مواد نگه دارنده ای که درون خوراکی ها وجود دارند، حالت سفت و سختی به خود می گیرد و غیر فعال می شود ( که در چاکرا به آن خارج شدن از تعادل گفته می شود ) . چشم سوم فراتر از احساسات است و می توان آن را نشانه ای بر به کمال رسیدن انسان دانست چون انسان را مجاب می کند تا ندیده ها را ببیند.

با کمک چشم سوم می توان به آن سوی زمان و مکان رفت. به این دلیل که جسم ما محدود است و به زمان و مکان وابسته است. برای اثبات این موضوع همین بس که ما نمی توانیم در یک زمان در مکان های متعدد حضور داشته باشیم و یا نمی توانیم به گذشته و آینده قدم بگذاریم. در استفاده از چشم سوم یا آجنا خبری از این محدودیت ها نیست و ما می توانیم به جهانی ماورائی پا بگذاریم.

چاکرای چشم سوم

چاکرای چشم سوم

شاید برای شما تعجب برانگیز باشد، ولی ما گاهی اوقات از چشم سوم خود استفاده می کنیم. مثلا وقتی که حس همدردی با یک انسان در ما ایجاد می شود و یا به کمک کشف و شهود، مسائل را حل می کنیم.

معمولا افرادی که در زمینه ی انرژی فعالیت دارند می توانند انرژی اطراف خود را احساس و کنترل کنند. از آن جایی که چشم سوم انرژی های اطراف را می گیرد، می توان با این علم آن ها را کنترل نمود. چشم سوم را همچنین می توان به نوعی به حس ششم نیز ربط داد. یعنی با استفاده از چشم سوم شما می توانید وقایع و اتفاقاتی که در شرف رخ دادن هستند را حس کنید .

به جز آجنا و چشم سوم، این روش ماورائی را چاکرای ششم می نامند. در مذهب هندوییسم چاکراها همان نیروهای بالاتر از توان بشری و نامحدودی هستند که به صورت نور انسان ها را احاطه کرده اند. این نور می تواند میان انرژی انسان و دنیای ماوراء ارتباط برقرار کند. این چاکرها با چشمان ما قابل مشاهده نیستند و تنها با باز کردن چشم سوم خود می توانیم آن ها را مشاهده نماییم.

درباره چاکرا های بدن قبلا در مطلب مربوط به همین موضوع در سایت کامل صحبت کرده ایم . لطفا به مطلب مربوطه مراجعه فرمایید :

مطلب مشابه :
چاکرا چیست ؟ آنچه باید درباره چاکراها بدانید !
 • محل چاکرای چشم سوم : بین دو ابروان، به پهنای یک بند انگشت بالای پل بینی و جلوی سر ( معمولاً به عنوان چشم سوم معروف است )
 • چشم سوم نماد آگاهی و شهود است
 • غدد اصلی عصبی مربوط به چشم سوم صنوبر یا غده پینه آل است
 • رنگ نماد چشم سوم آبی پر رنگ ( بنفش ) است
 • اعضای بدن وابسته به چشم سوم صورت ، چشم ، گوش ، بینی ، سینوسها ، مخچه ، مغز پس سری و دستگاه عصبی خودمختار است
 • شکل نماد چشم سوم نیلوفر دو پر (۹۶ پر) می باشد
 • زمان خواب برای آرامش چشم سوم ۴ ساعت بصورت خواب و بیداری می باشد
 • در طبیعت تماشای آبی پرنگ شب و ستارگان به تعادل چشم سوم کمک میکند
 • عنصر مربوط به چشم سوم برق یا الکتریسیته می باشد
 • جنس کالبد چشم سوم از نوع کالبد آسمانی است
 • تاثیر و عملکرد چشم سوم بر اختراع ، بصیرت ، انتشار ، شناخت خود ، توانایی ذهنی ، فهم ، حافظه ، قوه درک و نترسی می باشد
 • احساسات ارتعاش شده از چشم سوم به صورت بصیرت و تخیل است
 • حیوان اساتیری چشم سوم شاهین می باشد
 • پرکاری چشم سوم باعث عقاید نژادپرستانه ، گم شدن در منطق ، زندگی در ذهن ، برنامه‌های بی پایان بدون عمل ، خیالی و توهمی ، سردرد و میگرن ، گیجی ، سردردها خواهد شد
 • کم‌کاری چشم سوم باعث ناآگاهی و غش ، رفتار غیرمنطقی ، عمل بدون تفکر ، فراموشکاری ، ناتوانی در بیادآوری رؤیاها ، خیالی ، مشکلات بینایی ، آب مروارید ، محدودیت در بینایی ، ترس از دیدن خواهد شد
 • در صورت انسداد چشم سوم علائم بیشتر در مشکلات اکونومیسم و ​​سینوس تجلی پیدا می کند
 • هنگام باز کردن بیش از حد چشم سوم در مدل رفتاری بی تابی و قلدری آشکار می شود
 • هنگام تعادل چشم سوم از تمرکز و عینیت پشتیبانی می کند
 • برای مراقبت از چشم سوم مراقبه های هدایت شده را دنبال کنید ، تکنیک های تجسم را تمرین کنید و به موسیقی مترقی یا کلاسیک گوش دهید
چشم سوم

چشم سوم


چشم سوم چه توانایی هایی به ما می دهد ؟

چشم سوم یا چاکرا آجنا می تواند با ادراک و دیدگاه های ما ارتباط برقرار کند. به بیان دیگر چشم سوم باعث پدیدار شدن انرژی هایی مرتبط با نگاه نامحدود، کشف و شهود و روح و روان می شود. چاکرای ششم می تواند به ما کمک کند تا با تکیه بر الهامات ذاتی خود به بهترین خودمان تبدیل شویم.

همانطور که گفته شد چاکرای ششم انرژی های متعددی را شامل می شوند. از این رو اگر این انرژی ها با هم هماهنگ و هم جهت باشند، شخص مذکور به بالاترین سطح ذهنی می رسد. در این صورت نیروی وجودی و ذهن و افکار ما هم با هم هماهنگ می شود و می توانیم با دیدی مثبت و شفاف به آینده بنگریم. این یعنی اینکه می توانیم چیزهایی را مشاهده کنیم که آن سوی دنیای فیزیکی ما هستند و این امر منجر به ارتقا پیدا کردن توانایی روحی ما می شود. افراد ماهر در استفاده از چشم سوم را « بصیر » می نامند.


چشم سوم چه کاربردهایی دارد ؟

آجنا یک تونل ارتباطی میان انسان و جهان فراتر از جهان مادی است. جهان ماوراء و یا متافیزیک را با نام جهان معنوی نیز می شناسند. این بسیار هیجان انگیز است که به کمک چشم سوم یا همان آجنا بتوانیم با علوم و جهان های دیگر آشنا شویم و ارتباط برقرار کنیم.

کاربرد دیگر آجنا در ایجاد تله پاتی است. حتما می دانید که تله پاتی به ارتباطی گفته می شود که بدون هیچ واسطه ی فیزیکی یا گفتاری و تنها به کمک افکار ایجاد می شود. ممکن است تا به حال زیاد از این ارتباط استفاده کرده باشید. چنانچه چشم سوم تمام انسان ها باز شود، می توانیم با تله پاتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

آجنا علاوه بر ارتباط بین انسان ها به ما کمک می کند تا با جانداران دیگر نیز ارتباط برقرار کنیم. چشم سوم ارتباط با جانداران جهان مادی و ماورائی را امکان پذیر می کند. در واقع این ارتباط می تواند منجر به گفت و گوی شما با سایر حیوانات و گیاهان شود.

همان طور که در کتب مقدس و در تحقیقات دینی ثابت شده است، حیات در جهان های دیگر به اثبات رسیده است. برخی از این جانداران ماورائی با چشم قابل مشاهده نیستند و تنها با کمک چشم سوم می توان این موجودات یا اثرات آنها را دید.

چشم سوم

چشم سوم


خطرات چشم سوم و باز کردن آن

به گفته ی متخصصان این حوزه، چشم سوم در بین ابروهای ما قرار دارد که باز کردن آن ممکن است با نشانه های دردآوری همراه باشد از جمله :

 • سردردهای شدید، که برای رفع آن و تقویت چشم سوم خود می توانید برای مدت طولانی در طبیعت پیاده روی کنید. البته این موضوع برای تازه کارها اتفاق می افتد.
 • عبارات بی پایه و اساس به ذهن شما هجوم می آورند.
 • ممکن است شما هم جزء آن افرادی باشید که با باز شدن چشم سوم تصاویر مبهمی را جلوی دیدگان خود مشاهده کنید و یا هنگام شب نواهایی را بشنوید که هرکسی قادر به شنیدن آن ها نیست.
 • ممکن است فرد میل خود را به انواع خوراکی از دست بدهد و همراه با خانواده اش در چالش ها و موانع اسیر شود.
 • چون با باز شدن چشم سوم بعد زمان را در هم می شکنید، ممکن است مدام بین گذشته و آینده تردد کنید.
 • احساس خستگی زیاد و گاهی سردرگمی و داشتن حسی مبهم می تواند از دیگر عوارض باز شدن چشم سوم باشد.

چنانچه چشم سوم خود را به زور باز کنید، ممکن است ارواح خبیث و انرژی های آزار دهنده شما را احاطه کنند. این خطر وقتی شما را تهدید می کند که تنها روی یکی از چاکرای ها کار کنید و باعث زود باز شدن چشم سوم خود شوید. باز کردن مرحله به مرحله ی چشم سوم همانند یک صافی عمل می کند و می تواند شما را از این خطرات حفظ کند.

همچنین ممکن دچار توهمات واقعی شوید. به بیان دیگر رویاها و کابوس های خود را همانند واقعیت ببینید.


باز شدن چشم سوم چه علائمی دارد ؟

در این قسمت می خواهیم به یک سری از علائمی اشاره کنیم که پس از باز شدن چشم سوم احساس می کنید.

 1. حس شما در مواجه با اجسام نامرئی قوی تر می شود
  پیش تر هم گفته شد چشم سوم می تواند شما را به دیدن چیزهایی که قابل رویت نیستند مجهز کند. در واقع کشف و شهود شما تقویت شده تا جایی که می توانید آینده را ببینید. در واقع یعنی می توان مشکلات را قبل از وقوع آن تشخیص داد.
 2. در صورت باز شدن چشم سوم به نورها حساس تر می شوید
  چون رنگ ها را با شفافیت و حساسیت بیشتری مشاهده می کنید.
 3. ممکن است احساسات شما تغییر کند
  برای مثال ممکن است کارهایی را دوست داشته باشید که قبلا از انجام آن ها بیزار بوده اید. همچنین برعکس این موضوع هم صادق است.
 4. شکل اجسام و افراد را به همان شکل فیزیکی مشاهده می کنید
  اما می توانید در کنار آن اعماق وجود فرد و یا شیء مذکور را نیز رویت کنید. همچنین این امر باعث می شود تا بتوانید از افکار و ذهنیت مردم آگاه شوید. چشم سوم می تواند ذات افراد را برای شما نمایان کند، تا بتوانید فرد را بهتر بشناسید.
 5. تفکرات شما رنگ دیگری می گیرد
  اکنون که چشم سوم شما باز شده، روح شما هم بیدار شده است. بنابراین این موضوع می تواند روی طرز تفکر شما نیز تأثیرگذار باشد. شما هم باید به روح و جان خود کمک کنید و ذهن خود را پاک کرده و افکار خود را دوباره پی ریزی کنید. در این مرحله در مورد زندگی خود دچار تردیدهایی می شوید و هدف خود را از زندگی تغییر می دهید. دیگر جواب های قدیمی راجع به دلیل زندگی برای شما کارساز نیست و با منطق و چشم سوم خود به دنبال جواب های تازه می گردید. اکنون ذهن شما با حقایق پر می شود.
 6. رهایی ذهن از محدودیت ها
  حال که چشم سوم ما باز شده است تمرکز و توجه ما نیز بسیار بیشتر می شود. به بیان دیگر ذهن فرد بصیر می تواند حقایق را با وضوح بالاتری مشاهده کند و بر خلاف انسان عادی که با افکارش پیش داوری می شود، فرد بصیر می تواند با افکار خود چیزهایی جدیدی پدید آورد.

 

چشم سوم

چشم سوم


چشم سوم چیست ؟ ( روش باز کردن و خطرات آن ) 1


تعادل چشم سوم یا چاکرا آجنا

اهمیت تعادل چشم سوم

چشم سوم که نام علمی آن غده پینه آل یا صنوبری است، مسئولیت مهمی را در بدن بازی می کند. این غده مسئول تنظیم سطح ملاتونین بدن است. اندازه استاندارد این غده به اندازه یک نخود است و اختلالات در آن سبب کوچکتر شدن آن می شود. اینکه به این غده چشم سوم گفته شده است، بی دلیل نیست و شباهت ساختاری این اندام به چشم خود شاهد این مدعا است. اختلال در عملکرد این غده بسیار کوچک می تواند موجب انواع سرطان، گیجی ،استرس، کابوس، عدم ثبات خلقی، مشکلات روحی، نازایی و یائسگی زودرس در بانوان، اختلالات الگوی خواب، بیماری قلبی، آسیب بینایی، اختلال حافظه و تهوع باشد. نیکوتین و کافئین که در بسیاری از انرژی زاها و نوشیدنی ها وجود دارد، به شدت چاکرای ششم را تحت تاثیر می گذارد و باعث بیش فعالی آن می شود. در چنین حالتی ممکن است، حافظه شما دچار مشکل شود یا نتوانید روی چیزی تمرکز کنید. استرس های شدید موجب ایجاد فشار در این غده می شود و از عوامل کوچک شدن و کم کاری آن می باشد.

دلایل عدم تعادل چشم سوم

شاید غیر قابل باور باشد، اما شواهد علمی احتمال اینکه پینه آل یا چشم سوم قبل از سایر چشم های انسان تشکیل شود و چشم اولیه انسان بوده است؛ را تأیید می کند. در برش های که از مغز انسان انجام گرفته است، دانشمندان فهمیده اند؛ که پینه آل از مجموعه ای از سلول های نوری تشکیل شده است. قرار گرفتن در معرض سموم موجود در هوا، رژیم غذایی نامناسب، امواج الکترومغناطیسی، اضطراب، شرایط حاصل از زندگی مدرن باعث می شود تا این اندام سخت شود و به مرور از کار بیفتد. کلر و فلور به شدت چشم سوم را سرکوب کرده و با رسوب بر روی آن و ایجاد ماسه مغزی از قدرت آن می کاهند،  تقریبا آب لوله کشی و خمیر دندان حاوی مقادیر زیادی از این دو عنصر است. مصرف بیش از حد مکمل های کلسیم این مشکل را تشدید می کنند.  از کلسیم فسفات ، کربنات کلسیم ، فسفات منیزیم و فسفات آمونیوم تشکیل شده اند. در نتیجه می توان گفت تغذیه ناسالمی که در زندگی روزمره خود داریم به همراه سایر عوامل شیمیایی باعث آسیب به چاکرای ششم ما انسان ها می شود. با اصلاح عادات غذایی و چنین کار دیگر که در زیر توضیح می دهیم؛ می توانید این چاکرا را تقویت کرده و نشاط را به خود باز گردانید.

تشخیص عدم تعادل چشم سوم

غده کاجی کلسیفیه شده، ابتدا خود را با بی خوابی و کم خوابی نشان می دهد. در صورتی که این مشکل حاد باشد ممکن است فرد درگیر بیماری های قلبی، ناتوانی ادراکی، زوال عقل، کاهش یادگیری، انواع سرطان های پیشرونده شود. در صورتی که حس می کنید، نمی توانید خوب بخوابید،  در قضاوت کند شده اید،  خیل از ساده ترین مطالب را به سختی یاد می گیرید، دچار علائم آلزایمر شده اید، تصمیم گرفتن برای شما سخت تر از پیش شده است یا به هر دلیلی بیش از پیش به ناتوانی های خود اهمیت می دهید؛ تمرکز ندارید، وسواسی شده اید، درگیر توهم هستید و یا انکه شدیدا سختگیر شده اید؛ باید کمی بیشتر به فکر چشم سوم خود باشید.

راهکار های برای متعادل کردن چشم سوم

چنانچه هر یک از مشکلات فوق را دارید و از گشتن مطب دکترهای مختلف خسته شده اید، خبر خوشی برای شما دارم. شما با بازکردن چشم سوم خود؛ بر تمامی این مشکلات پیروز خواهید شد. شما با پیروی از روش سنگ درمانی، عطر درمانی، مراقبه، یوگا و تغییر در تغذیه می توانید به این خواسته برسید. از آنجا که تغییرات در تغذیه اثر بخش تر هستند،  ابتدا به آنها می پردازیم.

 1. تغییر در تغذیه
  مصرف مکمل ها و غذاهای حاوی ید: اقسام ماهی باراکودا، انواع میگو، لوبیای لیما، نمک های یددار، تخم مرغ، ماهی تن، آلو یکی از سرشارترین منابع طبیعی ید هستند؛ که چاکرای ششم را فعال می کند. در صورتی که حس می کنید سرعت بیشتری را برای باز کردن چشم سوم نیاز دارید از مکمل های ید بهره ببرید.
  مصرف زردچوبه و مکمل آن: بله شاید باور نکنید؛ اما زردچوبه دارای ماده ای به نام کورکومین می باشد،  البته این ماده در فلفل سیاه تازه نیز وجود دارد، اما مقدار آن کمتر از زردچوبه است. کورکومین یکی از گرانترین و ارزشمند ترین مکمل های غذایی است؛ که برای بیماران مبتلا به سرطان تجویز می شود. این مکمل از میزان آسیب فلوراید بر چشم سوم می کاهد.
  مصرف غذا های حاوی اسید فولیک یا B9: بادام زمینی، دانه آفتابگردان، میوه های تازه، غلات، کبد، چغندر قند، کلم بروکلی، پاپایا، موز و اوکادو منبع تامین این پروتئین هستند. این موارد تنها سه ماده از مواد مغذی هستند؛ که بر روی تعدیل چاکرای ششم اثر می گذارند. مصرف انواع قارچ ها، کاکائوی خام، شوید، آویشن، رزماری و سرکه سیب نیز مفید می باشد. البته ممکن است میزان تاثیر این مواد غذایی از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند.
 2. خواص سنگ ها
  سنگ درمانی یکی از دیگر روش های بهبود چشم سوم است، سنگ های مختلفی برای چشم سوم بیان شده است؛ که تاثیرهای متفاوتی دارد. سنگهای شونگیت با تضعیف انرژی چاکرای ششم بیش فعال شما باعث تعدیل آن می شود. فلوریت باعث جلوگیری از کلسیفیته شدن غده صنوبری می شود. لاپیس به شما کمک می کند تا طی مدیتیشن سریعتر به نتیجه برسید. سنگ آمتیست باعث افزایش تمرکز می شود. برای کریستال درمانی کافی است، این سنگ ها را به گردن یا دست خود آویزان کنید یا شب ها هنگام خواب زیر بالشت خود بگذارید.
 3. مدیتیشن
  برای انجام مراقبه کافی است زیر نور ماه یا خورشید بنشینید. تمرکز کنید؛ به چاکرای ششم خود فکر کنید، اگر شناخت کافی از آن ندارید به رنگ بنفش فکر کنید. اگر این کار برای شما مقدور نیست، مشکلی ندارد؛ زمان بیشتری را صرف کنید. شما می توانید برای درک بهتر از لباس های به رنگ بنفش استفاده کنید. تمرین تجسم و سرکوب افکار تکراری بسیار مفید است. به مرور و در اثر مراقبه شما قادر خواهید بود؛ چشم سوم خود را در بین دو ابروی خود به رنگ بنفش ببینید.
 4. یوگا
  شاید در ابتدا بگویید، یوگا تفاوتی با مدیتیشن ندارد و دقیقا با هم یکی هستند، اما صحیح نیست. به طور معمول شما در یوگا علاوه بر تمرکز ذهن، تمارین فیزیکی نیز دارید. برای تقویت چشم سوم یکی از بهترین حرکات یوگا حرکتی شبیه به تمرین کشش است. برای انجام آن ابتدا می ایستید و سپس خم می شوید، کف دست ها را به زمین می چسبانید. دست ها را تا جایی که می توانید از پاها دور می کنید، تا جایی که چهار دست و پا شوید.
 5. خواص عطر
  آروماتراپی یا عطر درمانی سبکی است که در آن با استفاده از روغن های خوشبو، مالش آنها به پوست یا لباس چشم سوم خود را باز می کنیم. از موثرترین روغن ها برای غده پینه آل می توان به روغن نرولی یا بهارنارنج، اسطوخودوس، درخت عرعر و فرانکنسنس از جمله روغن های مفید برای  این غده هستند.
چشم سوم

چشم سوم


چگونه چشم سوم را باز کنیم ؟

حرکت دادن انگشت یا ماساژ

سریع ترین راه برای باز شدن چشم سوم ماساژ آن است ، در این روش باید انگشت اشاره ی خود را بر خلاف جهت عقربه های ساعت دور چشم سوم حرکت دهید. بازه ی زمانی مناسب 5 الی 10 دقیقه است. سپس چشم های خود را بسته و چشم دیگری را بین دو ابروی خود تجسم کنید. حال در همین حالت چشم سوم خود را تکان داده و پلک بزنید.

با این کار می توانید چشم سوم خود را به باز شدن تحریک کنید. برای اینکه چشم سوم شما تقویت شود و با وضوح بیشتری اجسام ماورائی را ببیند، باید این تمرین را روزانه انجام دهید. پس از حدود یک هفته می توانید برای تست چشم سوم خود سراغ اشیا تاریخی بروید. وقتی که به آن ها نگاه می کنید، سرگذشت آن ها را متوجه شوید.

روش دوم باز کردن چشم سوم با ماساژ این است که برای قدم اول انگشت وسط خود را بالا بیاورید و در فاصله ی 20 سانتی متری بین ابروهای خود قرار دهید. در صورت نزدیک شدن به ناحیه ی مذکور باید حسی مانند قلقلک و یا درد را احساس کنید. چنانچه اثری نداشت با انگشت سبابه و در صورت بی اثر بودن با انگشت کوچک خود مجددا این کار را انجام دهید.

چنانچه باز هم درد و قلقکی حس نکردید می توانید از سر خودکار کمک بگیرید. چنانچه جسم نزدیک شده به چشم سوم قطر بیشتر و فاصله ی کمتری داشته باشد، نشان دهنده ی باز بودن چشم سوم شماست. برای مثال اگر حس قلقک و درد را با نوک خودکار در فاصله ی 1 سانتی متری حس کردید، یعنی چشم سوم شما قوی نیست.

اما اگر انگشت وسط خود را در فاصله ی 10 سانتی قرار دادید و قلقلک و یا درد را حس کردید یعنی چشم سوم بسیار خوبی دارید.

ماساژ در شب هنگام و خاراندن آن و همچنین پیدا کردن اشکال معنادار بر روی سطوح با طرح های نامفهوم و تصادفی می تواند چشم سوم ما را باز کند. این چشم می تواند از خود انرژی دریافت و ساطع کند.

استفاده از تکنیک تنفس 478

برای استفاده از این روش باید ابتدا در یک مکان دنج قرار بگیرید. یعنی جایی که هیچ صدا و هیچ چیزی مزاحم شما نشود. در این روش باید 4 ثانیه از بینی خود نفس را به درون ریه ها ببرید، سپس تا 7 ثانیه آن را نگه دارید و به مدت 8 ثانیه از راه دهان هوا را خارج کنید. در این حالت زبان باید پشت دندان ها قرار بگیرد.

با تکرار این کار، کم کم به حالت دیگری وارد می شوید. جایی که انگار به چشم سوم خود خیره هستید. وقتی کنترل تنفس خود را به عهده بگیرید، می توانید نگاه خود را به چشم سوم را نیز کنترل کنید.

استفاده از رنگ

چاکرای ششم در بین ابروهای ما رنگ نیلی دارد. برای اینکه چاکرا و حس ششم خود را تقویت کنید، وسایل خانه و رنگ دیوارهای خانه های خود را به نیلی تغییر رنگ دهید. همچنین می توانید از سنگ های درخشان نیلی رنگ در وسایل خود استفاده کنید.

استفاده از عطر و بو

روغن های معطر می توانند چشم سوم ما را تقویت کند. می توانید از روغن صندل، بابونه ی رومی یا آلمانی، گریپ فروت و جوز هندی استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این روغن ها می تواند به پاک شدن بدن از سموم نیز کمک کند.

خوردن میوه و سبزیجات

نوشیدنی های گیاهی و میوه هایی بخورید که نیلی رنگ و یا آبی و بنفش هستند. مثل: کشمش سیاه، بلوبری، بلک بری، بادمجان، آلو برقان و چغندر.

یوگا برای تقویت

یوگا ورزش بسیار مفیدی به منظور آزاد کردن انرژی های نهفته در بدن است. اعمالی نظیر تنفس، تمرکز، کشش و نرمش هنگام استفاده همزمان می توانند بدن را پاک و چشم سوم را تقویت نمایند.

به منظور باز کردن سوم سوم خود با کمک یوگا باید از حرکات، قهرمان نشسته، ایستاده و خم شدن تا نصفه به سمت جلو، وضعیت بچه، وضعیت حالت سگی و صورت رو به پایین و ایستادن بر شانه استفاده کنید.


با 7 سطح هاله انرژی در چشم سوم آشنا شوید

به گفته ی محققین این چشم لوبیا شکل می تواند سیگنال های انرژی را از اطراف بگیرد و چون با ذهن ما در ارتباط است، آن را با یک تصویر یا حس و یا هر چیز فرامادی نشان دهد. چشم سوم ما می تواند هاله های دور اجسام و افراد را مشاهده کند. در چشم سوم 7 سطح هاله وجود دارد. که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد

 1. لایه اتری
  این لایه حالتی میان ماده و انرژی است. لایه اتری در محدوده ی 5 الی 6 سانتی متری بدن قرار دارد و از خطوط درخشان و باریکی به رنگ های آبی و سفید تشکیل شده است که به طور پیوسته در حال جا به جایی است. همچنین با جسم فیزیکی ما هماهنگی دارد و در تمام اندام ها و بخش های بدن یافت می شود.
 2. لایه عاطفی
  این لایه که هیچ تطابقی با جسم انسان ندارد کمی پر تحرک تر است. این لایه تمام احساسات ما را در بر می گیرد و به شکل ابرهای لطیف و رنگی تردد می کنند. لایه عاطفی در اطراف کالبد ما در محدوده ای به طول 5.2 الی 5.7 سانتی متری وجود دارد.
 3. لایه ذهنی
  این لایه، وجودی لطیف تر از لایه ی عاطفی دارد. محدوده ی این لایه به اندازه 5.7 الی 20 سانتی متر از اطراف جسم ما فاصله دارد. محدوده ی آن از سر و گردن شروع شده و تا سایر قسمت های بدن ما ادامه دارد. می توان این لایه را با رنگ زرد روشن مشاهده کرد. افکار ما نیز به صورت اشکال مختلفی دیده می شوند.
 4. لایه اثیری
  این لایه شکل مشخصی ندارد، ولی جنس ابری آن فاصله ای حدودا 15 تا 30 سانتی متری از جسم انسان دارد. به کمک این لایه می توانیم با جهان دیگر تماس برقرار کنیم.
 5. لایه کلیشه ای اتری
  نمای کلیشه ای را می توان در حالات مختلف فیزیکی موجود یافت. این لایه از فاصله ی 45 تا 60 سانتی متری از جسم انسان فاصله دارد.
 6. لایه آسمانی
  این لایه منجر به فعال شدن بخش معنوی ما می شود و اشتیاق زیادی در ما ایجاد می کند. به کمک این لایه می توانیم محبت خود را گسترده تر کنیم. یعنی اینکه بدون انتظار به دیگران محبت می کنیم.این لایه که به اندازه ی محدوده ای 60 تا 105 سانتی متری از جسم انسان فاصله دارد به رنگ های طلایی و نقره ای که درخششی جادویی دارند دیده می شوند. البته این که رنگ روشن تر و یا تیره تر دیده شود به خود ما بستگی دارد.
 7. لایه کلیشه ای کتری کابد علی
  این لایه جدا از شکل و حالتی که دارد، تمام هاله های چشم سوم را نیز شامل می شود. این لایه نیز از راه های باریک و طلایی یا نقره ای رنگ تشکیل شده است. محدوده ی 75 تا 105 سانتی متری در اطراف جسم به این لایه تعلق دارد.

جملات تاکیدی تقویت چشم سوم

 1. من با راهنمای درونی خود در ارتباط هستم.
 2. من به عمیق ترین خرد خودم گوش می دهم.
 3. من به دنبال درک و یادگیری از تجارب زندگی ام هستم.
 4. من خردمند ، شهودی و با راهنمای درونی خودم در ارتباط هستم.
 5. من روح خود را پرورش می دهم.
 6. من به خرد بزرگان گوش می دهم.
 7. من به شهود خودم اعتماد دارم.
 8. گذشته را می بخشم و یاد می گیرم چه چیزی برای یادگیری من وجود داشته است.
 9. خودم را می بخشم.
 10. خودم را دوست دارم و می پذیرم.
 11. می دانم که همه چیز در دنیای من خوب است.
 12. من با خرد جهان مرتبط هستم.
 13. من آماده الهام و سعادت هستم.
 14. زندگی من بدون دردسر حرکت می کند.
 15. من در صلح هستم.
 16. من منبع حقیقت و عشق به خودم هستم.

چشم سوم چیست ؟ ( روش باز کردن و خطرات آن ) 1

مطالب مشابه

44 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عصمت الله
  07 دی 1398 23:51

  سلام!
  این مقاله فوق العاده جذاب بود ولی من سوال دارم باز کردن چشم ضرری ندارد ؟

  پاسخ
  • سلام و وقت شما بخیر
   متشکرم که مقاله رو مطالعه کردید .
   خیر در هیچ منبعی اعلام نشده که بار شدن چشم سوم باعث ضرر و آسیب به شخص باشه .
   اگر شما بعد از مدت طولانی تمرین و … بتونید حتی چشم سوم رو باز کنید ، اگر چیزی هم ببینید براتون وحشت آور نیست . چون شما در طول این زمان قدرت کنترل رو هم به دست آوردید .
   قبل از اقدام به باز کردن چشم سوم حتما باید از نظر تعادل روحی و آرامش روی خودتون کار کرده باشید .

   چشم سوم هم مثل خیلی چیزای دیگه میتونه جنبه مثبت و منفی داشته باشه . این شما هستید که تصمیم میگیرید چطوری ازش استفاده کنید .

   پاسخ
  • سلام ببخشی میخاستم بدونم ماساژ دادن بین ابرو یک بار در روز کافیه

   پاسخ
 • چشم سوم من احساس میکنم نیمه فعاله چون ی بار تونستم لباس کسیو بدون اینکه ببینم حدس بزنم و درست در اومد و مثلا احساس میکنم روی بالش یا اشیاهای دیگه چهره وجود داره که میخنده یا اعصابانیه و احساس میکنم هر کاری که بخام رو میتونم انجام بدم و میتونم با نگاه کردن به بعضی افراد اونا رو ب کاری وادار کنم ک دلم میخاد ولی نمیتونم فکر کسی رو بخونم

  پاسخ
  • محمد مهدی
   25 اسفند 1398 10:19

   سلام
   من یه تمریناتی واسه چشم سوم انجام میدم
   مدیتیشن
   فرکانس مخصوص
   تصویر سازی ذهنی
   الان که یه مدت انجام میدم
   وقتی چشامپ میبندم یه دایره بنفش میبینم
   میتونه نشونه از باز شدنش بازه
   بنظر شما تو چه مدتی میتونم بازش کنم

   پاسخ
   • سلام عزیزم
    زمان و دقت زیادی نیازه که بتونید چشم سوم خودتون رو فعال کنید ، برای هر کسی این فرق میکنه و حتی ممکنه اصلا موفق نشید
    این که دایره بنفش ببینید نشانه خاصی فکر نمیکنم باشه . با دقت به این موضوع فکر کنید و دقت کنید که دچار توهم باز شدن چشم سوم نشید .

    پاسخ
  • وای دقیقا منم ننیتونم فکر کسی رو بخونم. خیلی کم اتفاق میفته. یا حتی نمیتونم از راه دور با دوستم تله پاتی کنم که زنگم بزنه

   پاسخ
 • سلام
  خواستم ببینم قبل از اینکه اقدام به این کارکنم باید چه کارهایی رو انجام بدم که دچار مشکل نشم؟

  پاسخ
  • سلام عزیزم
   قبل از اینکه بخواید روی یکی از چاکرا ها تمرکز کنید باید همه چاکرا ها رو بشناسید و بتونید همه رو به تعادل برسونید .
   بعد با آموزش بیشتر و یادگیری اطلاعات دقیقتر میتونید روی چاکرای چشم سوم تمرکز کنید .
   بعضی از چاکرا ها کاملا امن هستن و هیچ ضرری ندارن بهتره اول اونها رو بتونید فعال کنید . چون چشم سوم در صورتی که به درستی باز نشه میتونه برای شما صدمه های جبران ناپذیری ایجاد کنه ، یا حداقل شما رو دچار توهم صدمه دیدن کنه .

   پاسخ
   • ابولفضل
    28 اسفند 1398 01:10

    منظور از همه چاگرا ها چیه

    پاسخ
    • سلام دوست عزیزم
     چشم سوم فقط یکی از 7 چاکرای اصلی بدن هست . هر چاکرا در موقعیت مربوط به خودش در بدن قرار گرفته و هر کدوم مربوط به قدرت های خاصی در بدن میشه
     لطفا مقاله کاملی که درباره چاکرا ها در سایت موجود هست رو مطالعه کنید : چاکرا چیست ؟

     پاسخ
     • ابولفضل
      28 اسفند 1398 22:57

      سلام چاگرا های فرعی چیا اند

     • چاکرا های فرعی در قسمت های دیگه بدن قرار گرفتن و مجموع انرژی که دریافت میکنن رو به چاکرای های اصلی منتقل میکنن
      برای مثال کف دست ، کف پا و پشت زانو از محل های چاکرا فرعی هست . خود دست 6 محل چاکرا داره . هر انگشت یکی و یک مورد هم کف دست .
      در آینده مقالات و آموزش های تصویری در این رابطه خواهیم داشت …

     • سلام میشه به من کمک کنین تا همه چاکراهام به خصوص چشم سوم رو فعال کنم چون واقعا بهش نیاز دارم و مشکلاتم رو برطرف میکنه ممنون میشم لطف کنین

 • من از چشم سومم استفاده میکنم و الان ۵ سال هست که باز کردم ولی واقعا دارم اذیت میشم و زندگی برام کاملا بی ارزش شده

  پاسخ
 • مطالب خیلی خوب بود یه راه خیلی خوب واسه باز کردن هم هست اینه که از قوه تخیل استفاده کرد یه فیلم رو نگاه کن اولشو ببند اخرشو حدس بزن

  پاسخ
 • من الان ۱هفتس که چشم سومم رو باز کردم و هر کاری که بخوام.میتونم انجام بدم ولی بعضی موقع چشامو میبندم یه چیزایی میبینم

  پاسخ
 • شما این مطالب رواز کجا میدونید؟؟؟

  پاسخ
 • باسلام و خسته نباشی،من بدون تمرین در زمانهای که خود هواسم به سمت بک نفر میرود و تمرکز میکند ۵ثانیه بعدش میبینم انگار گفته میشه ولی خیلی سریع از جلوی چشام رد میشه و زمانی که این تمرینهایی که گفتین انجام دادم سردرد زیادی به وجود میاد میخواستم بدانم این ایا حس ششم هست یا چشم سوم یا هردو یکی هستند؟؟؟؟
  راستی یکی از راه هایی که فهمیدم بعد از تمام تمرین ها و تمرکز ، مادون قرمز روی پیشانی اثر زیادی دارد.

  پاسخ
 • سلام من چند ماه پیش تلاش زیادی واسه بازکردن چشم سوم کردم. اما الان… نمیدونم چی بگم هم خوبه هم بد. همیشه ذهنم درگیر یه عالمه فکر عجیب غریبه. شبا یه عالمه خواب میبینم که صبح همشو یادمه. موقعی که ریلکس میکنم هم درد وسط پیشونی دارم. به نظرتون این همون چشم سومه؟

  پاسخ
 • دوستان عزیز اینجوری فکر نکنید که اگه چشم سوم باز کنید همه کار میتونید انجام بدید اگه از زندگی الان خودتون راضی هستید دنبال باز کردن چشم سوم نباشید ولی اونایی که میخوان یه پله بالا برن و از پله عقل برن به پله عشق دنبال این باشید که چشم سوم خودتون رو فعال کنید اونم نه به تنهایی فقط با کمک یه استاد یا راهنما چون وقتی که چشم سوم باز میشه هر اون چیزی که به شما داده میشه که با اسم قدرت میشناسی از سمت یه قدرت منفی هست و این قدرت منفی الکی برای شما کار نمیکنه و امکان داره شمارو به محاق ببره اگه متوجه نباشی چشم سوم اگاهی شما رو بالا میبره نه این که مثلا افکار یه نفر دیگه رو بخونی یا مثلا تلفنی با یه نفر حرف میزنی ولی کاملا میبینی که مثلا چه اتفاقی داره اون محلی که اون طرف داره صحبت میکنه میفته این کارا یعنی شکستن قوانین و شکستن قوانین هم تاوان بسیار سنگینی داره که اصلا ارزش نداره درست که فکر کنید اگه قصد شما از باز کردن چشم سوم معرکه گیری جلب توجه دیگران و دلایل دیگه نباشه و بخواید فقط برای ارتقاء خودتون این کارو بکنید حتما به یه راهنمای اگاه احتیاج دارید که بتونه تا قبل از باز شدن چشم سوم شمارو از نظر شعوری اماده کنه چون شاید اگاهی به شما بده که شما توان و تحمل دونستن اونا نداشته باشید و مثل منصور حلاج اسرار الاهی رو بازگو کنید و مثل اون بزرگوار به شما بحتان ملحد شدن بزنن خود دانید
  گرفتم گوش عقل گفتم ای عقل
  برون رو کز تو وارستم من امروز
  بشوی ای عقل دست خویش از من
  که در مجنون بپیوستم من امروز

  پاسخ
 • سلام. من چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید 1_میخواستم بدونم اگه چشم سوم رو باز کنیم باهوش تر میشیم؟ مثلا ایکیو و ضریب هوشیمون بالاتر میره؟ ٢_اگه چشم سوم ما باز باشه میتونیم روی ذهن دیگران تاثیر بگذاریم؟ یعنی از طریق تلپاتی بهش بگیم که فلان کارو انجام بده یا نده؟ آخرین سوال اینه که ایا چشم سوم میتونه روی قانون جذب تاثیر بذاره؟ مثلا سرعت جذب یک چیز رو چند برابر کنه و ما زود تر به اون چیز برسیم؟
  ممنون میشم اگه به این 3 سوال من پاسخ بدید. خیلی ممنون. 🙏🙏

  پاسخ
  • سلام عزیزم
   1. اگر چشم سوم رو باز کنید باهوشتر نمیشید ، هوش مربوط به چاکرای تاج سر هست و ارتباطی با چشم سوم نداره . اگر چشم سوم رو باز کنید فقط میتونید وقایعی که قراره اتفاق بیافته رو سریعتر متوجه بشید . یک چیزی مثل دلشوره که قبل از اتفاق بد دارید .
   2. خیر با چشم سوم نمیتونید روی دیگران تاثیر بزارید . فقط میتونید اتفاقات رو بهتر ببینید و درک بیشتری از محیط و انسان های اطرافتون داشته باشید .
   3.چشم سوم مستقیما ارتباطی با قانون جذب نداره ، اما اینکه کمک میکنه شما شرایط فعلی و موقعیت ها رو بهتر ببینید قطعا کمک میکنه که اشتباهات کمتری انجام بدید و سریعتر به خواسته های خودتون برسید . مثلا سریعتر متوجه افراد دروغگو میشید یا وقتی قراره یک سودی حاصل شما بشه قبلش یک جوری بهتون الهام میشه که الان بهتره روی فلان چیز سرمایه گذاری کنم یا بهتره الان فلان جنس که لازم داشتم رو بخرم .

   این چیزی هست که من میدونم و مطالعه کردم اما ممکنه کاملا درست نباشه .
   موفق باشید

   پاسخ
 • من همه چیز راجب چشم سوم میدونم
  ولی حقیقت تلخه و زود پاکش میکنن
  نمیدونم چرا نمیزارن ذهن مردم نصبت ب این موضوع باز بشه

  پاسخ
 • چشم سوم من کاملا بازه
  من میدونستم ک راه من درسترین راهه
  ن این راههایی ک توی پیج ها گذاشتن

  پاسخ
 • توضیحات منا پاک میکنن
  شما میتونید روحو از خودتون جدا کنید
  میتونید اینده رو ببینید
  میتونید ی انرژی خیلی قوی بخودتون بدید ک بدنتون هیچ وقت خستگی رو درک نکنه
  میتونید قدرت خیلی زیادی تو بدنتون ذخیره کنید
  ولی راهکارهای من پاک میشه نمیدونم چرا

  پاسخ
  • عزیزم شما مطالبی رو ذکر میکنید که بعضی از اونها توسط ما مورد قبول نیست .
   ناچار هستیم اون نظرات رو تایید نکنیم .
   اسم بردن از بعضی موجودات که وجودشون تایید شده نیست یا بعضی از روش هایی که به انسان صدمه میزنه واقعا درست نیست .

   باز کردن چشم سوم به همین راحتی نیست و عدم تعادل در چاکرا ها میتونه یا تلاش اشتباه برای باز کردن اونا قطعا میتونه مضر باشه

   پاسخ
 • شما میتونید روحو از خودتون جدا کنید
  میتونید اینده رو ببینید
  میتونید ی انرژی خیلی قوی بخودتون بدید ک بدنتون هیچ وقت خستگی رو درک نکنه
  میتونید قدرت خیلی زیادی تو بدنتون ذخیره کنید
  ولی راهکارهای من پاک میشه نمیدونم چرا

  پاسخ
 • سلام من یه سوال داشتم مدتیه ذهنم مشغوله و جوابی براش پیدا نمیکنم گفتم شاید اینجا بتونم مطرح کنم و کسی بدونه یا برای اونم تجربه مشابهی پیش اومده باشه.
  راستش من مدتهاست هنگام خواب شب، لحظاتی هست که از خواب بیدار میشم و یه تایم خیلی کوتاه به محض باز کردن چشمم اشیایی میبینم که رو هوا در حال حرکتن بعد غیب میشن، کسی میدونه چرا این اتفاق برام میفته و دلیلش چیه؟ خیلی برام عجیبه و در موردش تا حالا با کسی صحبت نکردم.

  پاسخ
 • سلام.واقعا مطلب مفیدی بود.
  .میان بُر های زیادی وجود داره که بدتر آدمو گمراه میکنه.
  امیدوارم یا نیاید تو این راه یا اگه میاید از راه درستش بیاید.

  پاسخ
 • سلام و ممنون از مطلب خوبتون
  من ی سوال داشتم. من بجای اینکه وسط پیشونیم احساس درد بکنم بیشتر سر درد میگرفتم و در قسمتی از پشت سرم این احساس رو پیدا میکردم که مور مور بکنه .
  و اینکه برای باز کردن باید سن خاصی داشته باشیم و برای نوجوونی مثل من انجام دادنش امکان پذیره ؟

  پاسخ
 • نگگگگار
  26 خرداد 1399 10:51

  سلام ببخشید
  من بعضی از موارد رو دارم
  تست هم انجام دادم و باز بود
  هر وقت به چشم سوم فکر میکنم پشت پاها یا نوک انگشتان مور مور میشه؟؟

  پاسخ
 • سلام مقوله چشم سوم بسیاربسیارپیچیده هست ونیازبه استادوراهنماداره اینکه زودتراززمان واقعی بخواهیم دنبال این مسایل باشیم به همه افراداطرافمون وحتی خودمون اسیب میز اول ازهمه بایدازخودمون بپرسیم به چه دردمامیخوره وایادونستن خیلی چیزهامهم هست یااینکه روندعادی زندگیمون روطی کنیم بهترهست؟اگرقراربه بازشدن چشم سوم بودخداکه برهمه چیزاگاه هست چراخودش اینکاروبرای ماانجام نداد؟ماانسانهاهرکدوم یه ظرفیتی داریم به فرض مثال بیشترازظرفیت یک لیوان داخلش اب بریزیم چه اتفاقی میوفته؟سرریزمیکنه.بیاین ازخودمون بپرسیم که چرادوست داریم این اتفاق بیوفته ایابه خاطرکنجکاوی هست یاهیجان ویاجلب نظردیگران …ویااینکه باهدف والاتری ب این موضوع نگاه میکنیم ؟اون زمان که باهدف والابخواهیمش بایدازفیلترهای خداوکاینات ردبشیم تاخدابه انسان عنایت کنه واینکه بخواهیم باانجام یک سری کارهاموفق به انجام اینکاربشیم به زورخواستیم واردقانون طبیعت بشیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست