مل رابینز - Mel Robbins

مل رابینز – قانون 5 ثانیه برای افزایش اعتماد به نفس

Mel Robbins - How to Beat Self Doubt in 5 Seconds

سخنران : مل رابینز
موضوع : 5 ثانیه برای عمل
سطح آموزش : مقدماتی
نوع محتوا : سمینار تصویری زیر نویس
زبان : زیر نویس فارسی
تعداد قسمت : 1
مدت زمان : 45 دقیقه
کیفیت : 720p ( خوب )
فرمت محتوا : MP4
حجم محتوا : 197 مگابایت

شما دسترسی به محتوای ویژه ندارید

کاربر محترم برای دانلود محتوا نیاز به کاربری ویژه و یا خرید محصول به صورت تک دارید . با خرید اشتراک ویژه به همه محتوای سایت دسترسی خواهید داشت و با خرید به صورت تکی ، فقط همین محصول را می توانید دریافت کنید .

خرید محصول 15900 تومان
دریافت کاربری ویژه

حساب کاربری دارید ؟ لطفا وارد شوید


قانون 5 ثانیه مل رابینز

در سال 2008 زندگی مل رابینز ( Mel Robbins ) با مشکل بزرگی رو به رو شد . شوهر او که صاحب یک رستوران بود ناگهان ورشکسته شد و آنها مجبور شدند تمام پس انداز خود را خرج کنند . در آن زمان مل رابینز نیز تجربه فعالیت در چندین زمینه کاری را داشت اما هیچ گاه به نتیجه نرسیده بود و دائم از شاخه ای به شاخه دیگر می پرید.

مل رابینز به جایی از زندگی رسیده بود که شاید خیلی از ما همین حالا در آن شرایط قرار داریم . شرایطی که وقتی صبح صدای زنگ ساعت را می شنویم با خود فکر میکنیم که وقعا چطور به این همه بدبختی افتادیم و چطور قرار است امروز را نیز به شب برسانیم و حتی چند بار نیز از دکمه خواب کوتاه روی ساعت استفاده میکنیم تا شاید 10 دقیقه دیگر مثلا استراحت کرده باشیم ! اما در این 10 دقیقه نیز نمیتوانیم بخوابیم و هزاران فکر مخرب دیگر را دنبال میکنیم .

روزی به صورت تصادفی مل رابینز در حال مشاهده تلوزیون بود . تبلیغاتی نمایش داده می شود که در آن یک موشک فظاپیما با شماره نزولی 5 ، 4 ، 3 ، 2 ، 1 شروع به حرکت و اوج میکند . این لحظه جرقه ای را در فکر او ایجاد می کند !

او با خود میگوید فردا صبح که خواستم از رختخواب بلند شوم همین کار را انجام میدهم . روز بعد لحظه زنگ زدن ساعت او شروع به شمارش معکوس 5 ، 4 ، 3 ، 2 ، 1 می کند و ناگاه می بیند که خیلی سریع از جا بلند شده است ! در لحظات اول حتی باور این موضوع برای او سخت بوده . بعد از این اتفاق او کم کم یاد میگیرد تا همین روش را برای سایر امور نیز به کار گیرد .

در این صورت هر زمان او مشکلی دارد و میداند اگر یک عمل سریع انجام دهد باعث رسیدن به نتیجه می شود اون سریعا شمارش معکوس 5 ، 4 ، 3 ، 2 ، 1 را شروع می کند !

پس از مدتی از این روش برای خود قانونی می سازد و آن را با همسر خود نیز به اشتراک میگذارد . خیلی زود هردو آنها از این روش نتیجه مثبت میگیرند و به شکلی زندگی آنها زیر و رو می شود !

مل رابینز پس از تغییر در زندگی خود به تد ایکس تالک دعوت می شود تا تجربیان خود را ذکر کند . در دقیقه های پایانی او ناگهان به این قانون 5 ثانیه اشاره می کند ! به این شکل خیلی سریع تمام دنیا متوجه این موضوع شده و با استفاده از آن نتیجه می گیرند !

او پس از مدتی شروع به تحقیق در زمینه می کند تا بتواند به صورت علمی نیز این مطلب را ثابت کند که چه ارتباطی بین عملکرد سریع با کاهش استرس ، افزایش اعتماد به نفس و موفقیت در زمینه های مختلف وجود دارد . در نهایت نتایج خوبی را به دست می آورد و آموزش های خود را کامل تر می کند .

کتابی با نام قانون 5 ثانیه ( The 5 Second Rule ) توسط مل رابینز نوشته می شود و دوره و سمینار هایی را نیز برگذار میکند که بسیار تاثیر گذار بونده اند .

کتاب قانون 5 ثانیه مل رابینز
کتاب قانون 5 ثانیه مل رابینز

بنده به شخصه بعد از دیدن کلیپ و مطالعه کتاب از این روش استفاده زیادی کردم و نتیجه مناسبی نیز گرفتم . این ویدیو توضیحاتی کوتاه از مل رابینز درباره جریان پیدایش قانون 5 ثانیه و همچنین آموزش های عملی و علمی برای افزایش اعتماد به نفس با استفاده از این روش است . حتما ویدیو را مشاهده کنید و از این قانون ساده و کاربردی استفاده کنید .

موفقیت 98

راهنمایی شما برای درک قانون جذب و رسیدن به موفقیت هدف و وظیفه ماست . ما در اداره این سایت از قوانین موفقیت و قانون جذب بهره میگیریم !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن