قانون جذب

قانون جذب چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است ؟

قانون جذب را می توانید یکی از مؤثرترین علل در پیش آمدن رویدادهای قشنگی که مدتها آرزو داشتید در زندگی شما اتفاق بیافتد، بدانید. بی شک مقصر اصلی در رخ دادن مسائل نگران کننده نیز، بکارگیری قانون جذب است. لابد پیش خود فکر می کنید، اصولاً قانون جذب چیست و تازه این قانون را چه به این کارها؟

ما در بیان این موضوع، قاطعانه می گوییم که مداخله قانون جذب، شامل مقوله ای گسترده در زندگی شما می باشد. البته این کار، گاهی با آگاهی کامل و برخی از اوقات نیز ناخودآگاه و دور از اراده، انجام می شود و شما تحت تأثیر اشعه درخشان این قانون قرار می گیرید. قانونی که چه بخواهید یا نخواهید، در جهان هستی، وجود دارد و نقشی جانانه نیز بازی می کند. حتی می توانید بگویید که قانون جذب، مظهری از قدرت خلاقانه، خالق هستی می باشد. بنابراین در بررسی از قانون جذب که در حین همه گیر بودن، قانونی منحصر به فرد نیز می باشد، همراه ما باشید.

قانون جذب چیست ؟

ابتدا باد بدانید که قانون جذب ( The Law Of Attraction ) عبارت است از یک قانون جذاب و گیرای مغناطیسی در جهان که این قانون از طریق افکار شما تجلی می یابد و ظاهر می شود. یعنی می توان قانون جذب را بدینگونه معرفی کرد:

شما هر آنچه را که در افکار خود می پرورانید و در ذهن تصور می کنید، همان را به سوی خود جذب می نمایید. جالب است که با یک تجسم ذهنی خلاقانه می توانید، آنچه را که می خواهید و آرزوی قلبی شما است، از طریق قانون جذب به شکل معرکه ای بدست بیاورید. بنابراین اگر افکار مثبت و خوشایند را در ذهن خود تصور کنید، وجود شما جاذب همان رویدادهای شیرین می شود. اما افکار ناخوشایند و منفی نیز بنا بر قانون جذب، همچون آهن ربا موارد آزار دهنده را به طرف شما جذب می نماید. یادتان هست که گفتیم همواره تحت تأثیر اشعه نورانی، قانون جذب قرار دارید؟

حالا بگذارید با یک مثال موضوع را برای شما روشن کنیم. مجسم کنید که رویاهای شیرینی را در سر می پرورانید و با استفاده از قانون جذب، موفق به دریافت آنها می شوید. مانند اینکه  انگار در یک روز سرد آفتابی در زمستان احساس سرما وجودتان را در برمی گیرد، بنابراین خود را مقابل تابش اشعه نورانی خورشید قرار می دهید و از گرمای لذت بخش آن سرمست می شوید. یعنی قانون جذب، مثبت عمل نموده است.

حالا مجسم کنید که در تابستان گرم و آفتابی آنقدر در زیر اشعه خورشید قرار بگیرید تا کاملاً پوست تن شما بسوزد. آنگاه حتی ممکن است اشعه ماوراء بنفش یا UV، در آینده انواع امراض پوستی و یا حتی بیماری خطرناک سرطان را هم به همراه بیاورد. اینها در واقع همان افکار ناخوشایندی است که وجود شما را در بر می گیرد و آنها را جذب می کنید. یعنی در واقع می توان گفت که قانون جذب، در همه جا وجود دارد و همه چیز را جذب می کند.

قانون جذب چیست

قانون جذب چیست

قانون جذب به عنوان پدیده ای جدید یا قدیمی

قانون جذب را هرگز نمی توان به عنوان پدیده ای جدید محسوب نمود. از زمانهای گذشته همیشه افرادی وجود داشتند که بر اسرار قانون جذب واقف بوده و از نحوه استفاده آن بخوبی آگاهی داشتند. آنان قدرت خاص ذهن، افکار، تخیلات و تکرار کلمات را می دانستند و از علاقه، احساس و ایمان، جهت تحقق خواسته های خود استفاده می کردند.

همچنین بدانید که قانون جذب، تاکنون شاید توسط خود شما نیز بارها استفاده شده باشد. احتمالاً از کلام آخر تعجب کرده اید. ولی این موضوع کاملاً حقیقت دارد. گاهی پیش می آید که ناخودآگاه در یک روز عادی حالتی از نگرانی و دلشوره، در افکار شما پررنگ می شود. به دنبال این موضوع احساسی از اضطراب و استرس، به سراغ شما می آید. در بسیاری از اوقات موضوع با وقوع رویدادی ناخوشایند، خاتمه می پذیرد. در اینجا شما افکار منفی را، در تصورات ذهنی خود پوشش داده اید و مرتب به تکرار آن پرداخته اید. اینجا بنا بر قانون جذب، انرژی های منفی به سوی شما پرواز نموده و جذب شما شدند. این همان قانون جذب است که ناخودآگاه و بدور از اراده، در شما به وقوع پیوسته است.

در چند سال اخیر با انتشار فیلم راز در سال 2006 توجه زیادی به سمت قانون جذب معطوف شد و حتی با توضیحات همین فیلم افراد زیادی از سرار جهان از تکنیک های قانون جذب استفاده کردند و نتایج مثبتی را دریافت کردند .

اگر مایل هستید فیلم راز را با کیفیت بالا و بدون سانسور مشاهده نمایید :

مطلب مشابه :
فیلم راز - The Secret

سیر تکاملی قانون جذب با کشف راز این قانون

راستی می دانید که در اعماق وجود شما، پتانسیل های عظیم انرژی وجود دارد که خود را پنهان کرده اند. شاید حتی خودتان نیز از وجود آنها خبر ندارید. همچنین آگاه باشید که  قانون جذب را به نام قانون راز نیز می شناسند. اما توجه به این نکته ضروری است، زمانی که با فراگیری مراحل مختلف قانون جذب و بکارگیری آنها در زندگی موفق به درک قدرت این قانون شدید، دیگر رازی در مورد قانون جذب وجود نخواهد داشت. یعنی در واقع همه پیچیدگی های خاص قانون جذب، همچون یک معمای حل شده آسان می گردد. به عبارت دیگر شما فرا می گیرید که اسرار و رموز قانون جذب را، در زندگی روزمره خود بکار بگیرید و آنگاه شاهد درآغوش کشیدن موفقیتهای زیبای زندگی بشوید. این پیروزی ها در همه زمینه ها می تواند عاید شما بشود. قانون جذب عشق، قانون جذب ثروت و پول، قانون جذب ازدواج، قانون جذب موفقیت در کار،. قانون جذب سلامتی و نجات از بیماری و …

اما قبل از بیان مراحل قانون جذب اجازه دهید که مختصری راجع به کائنات و نقش آنان در قانون جذب، سخن بگوییم.

نقش کائنات در قانون جذب

شاید یکی از سؤالاتی که  ذهن شما را به خود مشغول می کند، کائنات و نقش آنان در قانون جذب است. بطور کلی می توان کائنات را هر آنچه که در جهان هستی وجود دارد، نظیر حیوان، گیاهان، کهکشانها، سیارات و حتی انسان نامید. همه اینها که برشمردیم به اضافه کوچکترین ماده یا حتی بزرگترین انرژی، همه و همه جزء کائنات به شمار می آیند. در واقع به اختصار می توان گفت که کائنات شامل تمامی دستورالعمل ها و قوانین الهی می باشد که بر جهان هستی با همه بزرگی و وسعت، به اذن خداوند وجود دارند. در این رابطه قانون جذب کائنات را نیز می توان قوانینی دانست که به یاری آنها می توانید، به آرزوها و خواسته های درونی خود برسید.

کائنات در قانون جذب

کائنات در قانون جذب

مراحل اساسی قانون جذب

باید بدانید افراد با توجه به نیازی که در زندگی احساس می کنند، دارای تمایلات و آرزوهای زیادی هستند. حتی سرشت آدمی به گونه ای است که شاید تا آخرین دقایق زندگی نیز از رویاهای خود دست برنمی دارد. در این رابطه می توانید به قانون جذب، در رسیدن به این خواسته ها دل بندید. در حالت کلی قانون جذب، شامل سه بخش اساسی است.

 1. مرحله درخواست در قانون جذب
  در این مرحله آنچه را که خواسته قلبی و آرزوی شما می باشد، به انرژی های پراکنده در جهان درخواست می دهید.
 2. مرحله پاسخ در قانون جذب
  درخواستهای شما در جهان هستی منعکس می گردد و پاسخی نیز در قبال آن دریافت خواهید کرد. البته زمان پاسخ به وقت درست خود موکول می گردد.
 3. مرحله دریافت در قانون جذب
  هم ارتعاش بودن پاسخ از انرژی های هستی با خواسته های قلبی شما، موجب دریافت سیگنالهای قابل مشاهده ای بنا بر قانون جذب می گردد.

 

اما برای درک بهتر از مراحل قانون جذب، به توضیح کاملتر آنان می پردازیم :

مرحله اول مدیتیشن

واژه مراقبه یا مدیتیشن ( Meditation ) که در لاتین آن را به معنای التیام می شناسند، رسیدن به آرامش است. در واقع یعنی فکر و ذهن را از همه اتفاقات و حوادث بیرونی پاک می کنید و تنها بر یک چیز نظیر یک صدا، یک دعا و … متمرکز می   گردید. حالا کم کم استرس و اضطراب از شما دور می شود. انگار آرامشی دلچسب، نفس شما را در بر می گیرد و  منجر به ایجاد شخصیت و هویتی برتر در شما می گردد. حتی تصور می کنید که در هاله ای از معنویت رشد پیدا نموده اید.

مراقبه در قانون جذب

مراقبه در قانون جذب

مرحله دوم قاطعیت در مورد آرزو یا خواسته

حالا دیگر زمان آن رسیده است که نسبت به خواسته ذهنی خود، اطمینان قلبی حاصل نمایید. آیا دقیقاً می دانید که در رویاهای خود به دنبال چه چیزی هستید؟

حالا اگر بپرسید، این کار چه لزومی دارد، پاسخ یک چیز است. بی شک موضوع دارای اهمیت است. تمامی تلاش شما برای فراگیری مراحل قانون جذب، در رسیدن به هدف نهایی شکل می گیرد. بنابراین این احساسات شما است که موجب ارتعاش و فرستادن فرکانس (Frequency)، به عالم کائنات می شود. اما تنها زمانی آرزوهای شما  صورت تحقق می یابد که شدت ارتعاش یا فرکانس با رویاهای شما همسویی داشته باشد و رویای شما در مدار آرزوها قرار بگیرد. حالا گرچه قرار است که قانون جذب، دربست مطیع و چاکری مهربان برای شما باشد ولی  برای رسیدن صدا و فرکانس شما به کائنات، توجه به جزئیات امری ضروری است. زیرا ارتعاش باید بطور روشن، صریح و بدون پارازیت به سوی کائنات فرستاده شود.

درخواست صحیح رویا از کائنات در سومین مرحله قانون جذب

حالا دیگر زمان آن فرا رسیده است که از کائنات بخواهید، همان چیزی را که در ذهن خود تصور می کنید، در دایره سرنوشت برای شما مِقّدر سازد. به عنوان نمونه تصور کنید، پسری در تمنای یک همسر ایده ال است. آنگاه باید رویاهای خود را در رابطه با زن دلخواه به صورت کامل در ذهن تصور کند. قد و اندام زن محبوب در رویاهای او چگونه است، دارای صورتی گرد یا بیضی،  چشمانش رنگی، قهوه ای و یا سیاه باشد، از نظر خصوصیات اخلاقی کاملاً مطیع یا دارای استقلال و …

در آن صورت با ارسال پیام درست به کائنات، آنها را در همسویی با رویای ذهنی خود قرار می دهید. به قانون جذب اعتماد داشته باشید.

چهارمین وهله ابراز، ترسیم و نگارش رویاها در قانون جذب

شما باید قدرت این را داشته باشید که رویاها و آرزوهای خود را، بر روی کاغذ با جزئیات کامل همانگونه که در ذهن تصور می کنید، بنویسید. یا حتی جلوی آینه و در خلوت خود، با شجاعت خواسته خود را تکرار کنید. حتی تصویری از رویاهای خود، بر روی کاغذ ترسیم نمایید. برای جلوه بیشتر و نزدیکتر شدن به رویایی که در ذهن دارید، می توانید به رنگ آمیزی نیز بپردازید. تابلوی آرزوها شما هر چقدر دارای رنگ و لعاب کاملتری باشد، درستی راه مشهودتر است. آفرین بر شما، در مسیر مراحل قانون جذب، تاکنون سیری درست را طی نموده اید. با این هنر آخر دیگر می توانید در صحت ارتعاشات به جهان هستی و در ارسال پیام به کائنات امیدوار باشید. دیگر می توانید به این موضوع دلخوش شوید که فرکانس های ارسال شده از جانب شما به کائنات، همسو با نسیم دلنواز آرزو های شما قرار گفته است.

تکرار هر روزه خواسته ها در مرحله پنجم قانون جذب

راستی باید بدانید که گرچه نیمی از مسیر مراحل قانون جذب را طی نموده اید، اما هنوز کار را به پایان نرسانده اید. اینجا دیگر باید سمج بازی را به حد اعلی برسانید. مجسم کنید نوجوانی را زمانی که از شما خواهان چیزی است. شما حساسیت ها، التماس ها و حتی گریه های او را تا زمان رفع نیاز، مشاهده خواهید نمود. دیگر حتی سخنان شما بر او کارگر نمی افتد. خواسته خود را در نقطه اوج همه چیز می بیند. او را تماشا خواهید کرد که اصلاً غیر از خواسته اش به هیچ چیز کاری ندارد. شما هم رویای خود را لمس کنید. به تکرار هر روزه خواسته خود در خلوت بپردازید. به تصور تغییرات بزرگ زندگی خود، در زمانی که آرزوی شیرین شما صورت واقع می یابد، فکر کنید و غرق لذت بشوید. ولی در همه حال به اینکه روزی خواسته شما صورت تحقق می یابد، امیدوار باشید. باید بدانید که سرانجام قانون جذب، کار خود را خواهد کرد.

قدرشناسی مرحله ششم قانون جذب

زمان قدر شناسی و سپاسگزاری، از خداوند رحمان و کائنات که واسطه هایی قوی برای شنیدن خواسته های شما هستند، فرا رسیده است. فرقی نمی کند، چه به آرزوهای خود رسیده باشید و یا هنوز زمان دریافت پاسخ نرسیده باشد. برای تمامی چیزهایی که در زندگی از آن بهره مندید، خدای مهربان را شکر کنید. با شکر گزاری، انرژی ها مثبتی از خود به سوی کائنات می فرستید. حتی گاهی در ذهن، به شمارش  نعماتی که همه عمر از آن برخوردار بوده اید و هرگز به آن رحمت های خدا فکر هم نکرده اید، بپردازید. باید در همه حال خود را مدیون خالق و کائنات هستی احساس کنید.

ایمان و اعتماد به کائنات در مرحله هفتم قانون جذب

دیگر زمان اعتماد کردن و ایمان داشتن به کائنات، فرا رسیده است. باور کنید که اگر به کائنات اطمینان نمایید، سرانجام دیر یا زود قانون جذب کار خود را خواهد کرد. آنگاه به آنچه که خواسته حقیقی و قلبی شما است، خواهید رسید. اینجا فقط باید اعتماد را سرلوحه اعمال خود بسازید و از صمیم قلب به تحقق آرزوهای خود، ایمان داشته باشید. قانون جذب، به یقین کار خود را خواهد کرد.

 

برای یادگیری قانون جذب از کجا شروع کنیم ؟

همانند هر علم دیگری که نیاز به یادگیری از طریق آموزش دارد ، قانون جذب و اصول موفقیت نیز باید توسط یادگیری و آموزش به شما منتقل شود .

شما برای درک قانون گرانش زمین نیاز به تحصیل در علم فیزیک و یادگیری تکنیک ها و فرمول های زیادی دارید تا در نهایت بتوانید حرکت یک توپ که از فاصله کوتاهی از سطح زمین رها میشود را محاسبه کنید و در نهایت بتوانید به صورت عملی نیز نتیجه دلخواه خود را در این کار بدست آورید

قانون جذب نیز از این مسئله مستثنا نیست ، شما باید ابتدا اصول و تکنیک های به کار گیری قانون جذب را یاد بگیرید و بعد آنها را به شکل درست و در مدت زمان مناسب اعمال کنید تا به نتیجه مد نظر خود برسید .

در سایت موفقیت 98 مجموعه کاملی از تمامی آموزش های مربوط به قانون جذب ، موفقیت ، کسب ثروت و … جمع آوری شده است . پیشنهاد ما برای شروع مسیر یادگیری قانون جذب مراجعه به سمینار ها و فیلم های زیر می باشد :

 1. فیلم راز
 2. فیلم بیندیشید و ثروتمند شوید
 3. دوره آرزوی تو دستور توست از کوین ترودو

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست